Sitede Ara

Silindir Akvaryumlar

Silindir Akvaryumlar: Bir silindir 360 derece görüntü sağlayan yegane bir biçimdir. Silindir akvaryumlar her yönden eşit olarak deniz canlılarının güzelliklerini izlemeye olanak verirler.

Konsept Akvaryum tarafından tasarlanmıs akvaryumar uzun dönemli güvenilir ve zevk alınan sistemler oluşturur. 1000 Litre ve aşağısı akvaryumlar üretim hatalarına karşı ömür boyu garanti, 1000 Litre üstü akvaryumlar ise 5 yıl garanti kapması altındadır. Bütün akrilik ürünler ise görüntü kalitesini bozan renk değiştirmeye karşı 20 yıl boyunca garanti altındadır.

Değişik Silindir ve Köşeli Akvaryum Çeşitleri:

Tam Silindir Akvaryumlar Yarım Silindir Akvaryumlar Köşe Silindir Akvaryumlar
Bombeli Akvaryumlar L – Köşeli Akvaryumlar Köşeli Pentagon Akvaryumlar


Akrilik Akvaryumların Avantajları…

Hafiftir… Akrilik akvaryumlar cam akvaryumlara göre yaklaşık olarak %50 daha hafiftir. 1000 litrelik bir cam akvaryumu taşımak altı güçlü insanı gerektirdiği halde, aynı kapasitede bir akrilik akvaryumu sadece iki kişi taşıyabilir.

Güçlüdür… Akrililk akvaryumlar cam akvaryumlara göre yaklaşık olarak 17 kat daha güçlüdür. Bu bize daha fazla tasarım avantajı vermektedir, akvaryumlar daha uzun ve yüksek olabilmektedir. Artı olarak daha fazla darbe dayanıma sahiptir.

Şeffaftır… Akrilik akvaryumlar gelen ışığın %98 ni geçirirken bu oran camda sadece %70 dir. İçerdeki canlıların ğerçeğe en yakın hallerini görüntülerde bozulma olmadan izleyebilirsiniz.

Esnektir… Akrilik akvaryumlar uygun kalınlıklarda esneklik ve güç dayanımı sağlarlar. Camda ise çok ufak ve ya hiç esneklik payı olmamakla birlikte kaza ile vurulduklarında parçalandıkları bilinmektedir.

Eksizdir…. Akrilik akvaryumlar moleküler bir bağlama süreci sayesinde eksiz olarak üretilmektedir. Akrilik akvaryumlardaki tasarım çeşitliliği cama kıyasla fazla olduğundan birçok ek elimine edilmektedir.

Makinede İşlenebilir… Akrilik akvaryumlar doğru bir şekilde delindiği, kesildiği zaman ğücünde bir kaybolma olmaz. Cam ise gücünden kaybeder ve delindiği zaman çok tehlikeli olabilir.

Yalıtım... Akrilik akvaryumlar cama göre dört kat daha yalıtım sağladığından daha sabit bir su ısısını sağlayabilirler. Akrilik bir akvaryum elektrik kesintisinde cam akvaryum gibi hızlı bir soğuma ve ısınma yaşamaz.